вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia z drewna w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy czar i właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie warto poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się rozpocząć od właściwego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, dlatego że od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do protekcji i dekoracji płotów z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Podczas gdy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanosić następne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów gatunek płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий